Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 1 2 3
4
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu
5 6 7 8 9
Červený kříž chystá výstavu v Libňatově (9. - 10. 12.)
10
Červený kříž chystá výstavu v Libňatově (9. - 10. 12.)
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuálně z obce

Aktuálně z obce


 

 
Štítky:Obec (znovu)reguluje volné pobíhání psů

Vážení občané, milí přátelé,
zastupitelstvo obce na svém červnovém zasedání schválilo novou vyhlášku, kterou se řídí pohyb psů v zastavěném území obce.
 
Rád bych Vás upozornil, že není možné, aby se jakýkoliv pes pohyboval po vesnici bez dozoru. Protože narůstají stížnosti sousedů, objevují se případy poranění jiných zvířat, ale i lidí, a protože skutečně narůstá množství výkalů, které se po vesnici objevují, upozorňuji na to, že obec přijala následující opatření:
1. Po dohodě s ministerstvem vnitra jsme aktualizovali zmíněnou vyhlášku. Ta bude vymáhána v souladu s právními předpisy.
2. Pro výše zmíněné obec nově připravuje spolupráci s Městskou policií Úpice, která bude zajišťovat odchyt psů a jejich převoz do záchytné stanice. Veškeré náklady s tímto spojené přitom budou vymáhané od majitelů psů.
3. Po dohodě s ministerstvem vnitra uveřejňujeme dokument, který upozorňuje na další postihy fyzických osob v souvislosti s volným pobíháním psů, které není veřejná vyhláška obce schopná pokrýt.
 
Chtěl bych upozornit, že na území obce jsou evidovaní psi, kteří se volně pohybují zcela pravidelně. Jde o zvířata, o něž majitel zcela jednoznačně nepečuje tak, aby neohrožovaly spoluobčany, případně soukromý i veřejný majetek. Jde o vypouštění z domů či kotců bez dohledu, ale i vypouštění psa na neoplocené zahradě, přičemž pravidelně tato zvířata "sice oběhnou půl vesnice, ale nikomu nic neudělají".
Právě na tyto případy se vyhláška vztahuje.
Cílem obce není penalizovat občasné a nahodilé úniky psů ze zabezpečených prostorů či z uvázání.
 
Nová vyhláška je přístupná online:
 
Občané nesmí být rukojmí majitelů psů. Věřím, že je to pochopitelné.
 
Jaroslav Pich, starosta

Publikováno 11. 7. 2023 8:24

Okénko u Míly - Letní provoz pohostinství

Vážení občané, milí přátelé,
ve spolupráci s Milenou Gabrielovou pro Vás máme letní novinku - Okénko u Míly.
To bude otevírat ve středu až v neděli od 17 hodin u sportovního hřiště u pošty. Vybírat budete z klasického sortimentu, který znáte z pohostinství, od piva a limonád po pizzu a nanuky.
 
Tak nechte proběhnout děti po hřišti a občerstvěte se na novém místě!
 
Jaroslav Pich, starosta
 

Publikováno 3. 7. 2023 15:21

Dvě obce, dvě hrdé společnosti, jedno přátelství

Ve středu 14. června 2023 hostil historický okamžik libňatovský kulturní dům. Proběhlo tady zatím jedinečné a pravděpodobně ojedinělé setkání zastupitelstev dvou obcí - Libňatova a Maršova u Úpice.
Sousední vesnice totiž spojují dlouholetá přátelství a naopak i nová poznání se v rámci členů zastupitelstev, občany obou obcí tuží rodinné vztahy, kamarádská či školní přátelství a také společné zájmy. Zejména proto se zastupitelé z obou obcí potkali.
 
Příjemný podvečer protínala dvě témata.
1️⃣ Oboustranný zájem na společné koordinaci kulturních, sportovních i jinak společenských akcí, které povedou k efektivitě jejich pořádání a k maximálnímu možnému zájmu občanů z obou sousedních vesnic.
2️⃣ Druhým tématem byla diskuse nad pokračováním klíčové stavby Královéhradeckého kraje, a tím je rekonstrukce zbylých úseků silnice III/3041 ve směru na Maršov u Úpice, v kombinaci se záměrem kraje rekonstruovat most u obecního úřadu v Libňatově, včetně parkovacích ploch před budovou libňatovského úřadu.
Mnohokrát děkuji za všechny Libňatováky přátelům z Maršova u Úpice.
 
Jaroslav Pich, starosta

Publikováno 3. 7. 2023 15:05

Uzavření obecního úřadu

Datum konání: 28. 6. 2023 - 30. 6. 2023

Vážení občané,

od středy 28. června do pátku 30. června 2023 bude obecní úřad uzavřený z důvodu čerpání řádné dovolené.

Děkujeme za pochopení.

Jaroslav Pich, starosta


Publikováno 27. 6. 2023 10:44

Údržba střechy na prodejně

Vážení občané, milí přátelé,
včera odstartovaly práce na střeše budovy prodejny. Pracovníci začali v první fázi mytím střechy nad vchodem do prodejny.
Prosím, dbejte v následujících dnech zvýšené opatrnosti při pohybu v okolí prodejny, která pochopitelně zůstává stále otevřená.
 
Děkuji za spolupráci.
Jaroslav Pich, starosta

Publikováno 21. 6. 2023 9:46

Návrh železničního jízdního řádu pro rok 2024

Vážení občané,

Královéhradecký kraj vyzývá k připomínkování Železničního jízdního řádu pro rok 2024, který sestavila Správa železnic. Pokud máte připomínky, směřujte je na starostu obce na e-mail starosta@libnatov.cz. Vaše požadavky budou podstoupeny objednavateli dopravy, tedy Královéhradeckému kraji.

Návrh je přístupný zde: https://www.dopravakhk.cz/clanky-navrh-zeleznicniho-jizdniho-radu-pro-rok-2024.html

Termín k připomínkování je do 12.07.2023.

Jaroslav Pich, starosta


Publikováno 16. 6. 2023 10:35