.
Úvod |  Historie |  Sport |  Kulturní dům |  Galerie |  Firmy |  Spolky |  Mapa |  Mateřská škola |  Prodejna |  Noviny |  Odpady |  Rekonstrukce III/3041
.

Obecní úřad

  Základní informace
  Popis úřadu
  Úřední deska
  Finanční hospodaření
  Zápisy ze zasedání
  Veřejné zakázky
  Vyhlášky
  Tiskopisy
  El. podatelna
  Dotační projekty
  Poskytování informací
  Ztráty a nálezy

Spolky

  Hasiči
  FC Barchovan
  T. J. Sokol
  ČZS
  ČČK
  SPOZ
  Tenisová liga 2022

Munipolis aplikace

Munipolis

Kraj Královéhradecký

logo KHK

Portál veřejné správy

logo portál veřejné správy

Jestřebí hory

logo Jestřebí hory

Království Jestřebí Hory

logo Království jestřebí hory

Televize JS

logo televize JS

Partnerská obec Trhoviště

logo Trhoviště

Kotlíkové dotace

dotace banner
FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI
logo CITYPORTALS.CZ
Obecní úřad Libňatov - netfirmy.czMěstské, obecní úřady - netfirmy.cz

Expedice na Slovensko navštívila bojiště třetí největší horské bitvy druhé světové války

MAS KJH – Letošní říjnová expedice do slovenské obce Trhoviště měla velmi pestrý program. Ve čtvrtek 27. 10. vyrazila sedmičlenná skupina složená ze zástupců obce Libňatova a MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. směrem na východ. Ve večerních hodinách dorazila do Trhoviště, kde nás čekala večeře, a záhy na to příjemné setkání s folklórním souborem Ondavčanka. Vedle zpěvu a tance se vzpomínalo i na koncerty souboru v Pilníkově, Libňatově a Havlovicích.

V pátek dopoledne výprava prošla obec, navštívila rekonstruovaný hřbitov a na obecním úřadě diskutovala o dopadu elektronické evidence tržeb na akce pořádané obcí. Páteční poledne bylo zasvěceno Úctě starším. Tento krásný zvyk, který v obci funguje již několik let, je oslavou nejstarších občanů Trhoviště a obec ve spolupráci se ZŠ a MŠ a církvemi připraví program a drobné občerstvení.

Všichni jubilanti obdrželi drobné dárky. Letošní slavnost byla okořeněna ochutnávkou českého piva Krakonoš a písní od Jarka Nohavici Kometa, kterou zazpíval místní pan farář. Příjemné bylo, že slovenští přátelé několikrát připomněli, že v České republice se slaví tento den státní svátek Vznik Československé republiky.

Odpoledne pokračovala prohlídka obce a místní farmy Farming, a.s. Venkovní program byl završen na místním fotbalovém hřišti, kde proti sobě nastoupily žákovské týmy z Trhoviště a Rakovce nad Ondavou. Ve slunečném, ale mrazivém počasí, domácí předvedli excelentní výkon a vyhráli 10:1. Večer patřil přátelskému setkání se zastupiteli obce a místními organizacemi.

V sobotu ráno byl přistaven před ZŠ Trhoviště, kde jsme byli ubytováni, velký autobus. Výletu do Svidníku a na bojiště Dukelsko-karpatské operace se s námi zúčastnili i místní občané. Ve Svidníku jsme společně navštívili Vojenské historické muzeum, venkovní muzeum s bojovou technikou a Památník sovětské armády. Poté jsme přejeli do Údolí smrti, které se nachází mezi obcemi Kapišová, Kružľová a Nižná Písaná, kde je v členitém terénu rozmístěna vojenská technika znázorňující rotu za útoku. Poté se exkurze přesunula na hranici s Polskem. Průvodce, který nás po celou dobu doprovázel, z rozhledny popsal strategickou roli průsmyku v historii vojenství a následně i detailně celou operaci. Zakončení bylo symbolické – u Památníku Československého armádního sboru a na hřbitově, kde je pochováno přes 500 českých a slovenských vojáků. V podvečer plní dojmů a někteří i unaveni jsme se vrátili zpět do Trhoviště.

Ve večerních hodinách jsme si opět prošli obec a navštívili osvětlený hřbitov a tři místní kostely. Brzy ráno po snídani jsme se rozloučili se starostou Róbertem Kobou a ředitelem MŠ a ZŠ Bohušem Jakubocem a vyrazili směr do Čech, do regionu, do Libňatova…

Text: Jan BalcarZpět na fotogalerii
mini mapa
Plánované akce

sobota 13.8.2022 od 8:00 hod
Tenisový turnaj
čtyřhry
kategorie muži a ženy zvlášť
občerstvení zajištěno
tenisový kurt
TJ Sokol
plakát zde >>>

sobota 27.8.2022 od 20:30 hod
Letní kino
Deníček moderního fotra
občerstvení zajištěno
Obec Libňatov


--- Vložení akce ---
--- Archiv ---
Fotogalerie

náhledové foto
Rekonstrukce kulturního domu

náhledové foto
Oslavy 130 let SDH Libňatov

náhledové foto
Slavnostní vítání občánků

Všechny galerie
Pro zasílání novinek
nás kontaktujte emailem
zrušit zasílání

©MS & design: LS    
Cookies na těchto stránkách slouží pouze k zajištění jejich správné funkce, neukládají žádná data pro další zpracování.