.
Úvod |  Historie |  Sport |  Kulturní dům |  Galerie |  Firmy |  Spolky |  Mapa |  Mateřská škola |  Prodejna |  Noviny |  Odpady |  Rekonstrukce III/3041
.

Obecní úřad

  Základní informace
  Popis úřadu
  Úřední deska
  Finanční hospodaření
  Zápisy ze zasedání
  Veřejné zakázky
  Vyhlášky
  Tiskopisy
  El. podatelna
  Dotační projekty
  Poskytování informací
  Ztráty a nálezy

Spolky

  Hasiči
  FC Barchovan
  T. J. Sokol
  ČZS
  ČČK
  SPOZ
  Tenisová liga 2022

Munipolis aplikace

Munipolis

Kraj Královéhradecký

logo KHK

Portál veřejné správy

logo portál veřejné správy

Jestřebí hory

logo Jestřebí hory

Království Jestřebí Hory

logo Království jestřebí hory

Televize JS

logo televize JS

Partnerská obec Trhoviště

logo Trhoviště

Kotlíkové dotace

dotace banner
FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI
logo CITYPORTALS.CZ
Obecní úřad Libňatov - netfirmy.czMěstské, obecní úřady - netfirmy.cz

Tenisový turnaj čtyřher s "hvězdami"

V sobotu 20. 8. 2011 se uskutečnil v pořadí třetí tenisový turnaj čtyřher žen a mužů pořádaný T. J. Sokol Libňatov. Přihlásilo a zúčastnilo se 8 žen a 18 mužů, což svědčí o oblíbenosti týmových her mezi Libňatováky. Náhodným losem byly určeny deblové dvojice a započalo zápolení ve skupinách. Vzhledem k počtu účastníků se hrálo na dva sety do tří gamů (s případným tie-breakem) a bez výhod.

O konečném pořadí žen rozhodovaly vzájemně sehrané zápasy. V této soutěži, která neměla jednoznačného favorita, diváci sledovali vyrovnané výkony. Mnozí muži při pohledu na napínavé výměny s uznáním oceňovali jistotu úderů, kterou něžnější pohlaví předvádělo. Někdy však uznání vystřídal úsměv, to když třeba míček přeletěl nejen vyhrazenou plochu hřiště, ale i ochranný plot. Takových situací však mnoho nebylo. Po zajímavých výkonech nakonec nejvíc bodů uhrály (pro někoho možná překvapivě) a vítězkami se staly Petra Endlichová s Ivou Pichovou, následované Lenkou Vítovou s Věrkou Kadaníkovou a Dášou Teichmanovou s Martinou Kosinovou.

Soupeření mužů ve dvou skupinách, kde z každé postoupily do semifinále dvě dvojice, nabídlo trochu odlišnou podívanou. Bylo vidět, že muži si turnaj přišli nejenom užít, ale i vážně zabojovat o nejlepší umístění. Rozhodčí na empiru tak někdy museli řešit nejenom sporně umístěné míče, ale i zvýšené emoce při vzájemném výkladu tenisových pravidel. Nutno dodat, že k inzultaci rozhodčího nedošlo a snad vše spravilo následné "malé občerstvení" u stánku. Do finále nakonec po urputném boji postoupili Martin Pich s Jirkou Řezníčkem, kteří porazili Jardu Tomeše s Ivošem Teichmanem ml. Ozdobou duelu byl především výkon Marfy, který řádil na síti, ničil soupeře svými voleji a jehož od základní čáry jistými údery podporoval Řezňa. V druhém semifinále s přehledem zvítězili Honza Kadaník s Ivošem Teichmanem st. nad Pepou Pichem s Jirkou Klementem.

Zápas o třetí místo byl po dohodě zrušen, neboť čas kvapil a ihned se přistoupilo k finálovému klání. O vyrovnaných výkonech finalistů svědčí to, že o vítězi celého turnaje se rozhodovalo až ve třetím setu. Závěrečný set se však odehrál za již téměř neregulérních podmínek, kdy utkání přihlížely i hvězdy. Nejednalo se však o hvězdy tenisové či jiné celebrity, ale o Večernici a o Malý s Velkým vozem. Diváci sami sobě i hráčům kladli otázku: "Jak v té tmě můžou něco vidět?"" Lépe se s danými podmínkami vyrovnali a vítězství nakonec vybojovali Honza Kadaník s Ivošem Teichmanem st., ale absolutorium zaslouží všichni zúčastnění.

Završením tenisového dne bylo vyhlášení vítězů již pod umělým osvětlením. Společná zábava pokračovala za doprovodu hudby, o kterou se staral Michal Souček. Občerstvení po celý den pak zajišťovala Milena Gabrielová. Celkem měli diváci možnost shlédnout 24 zápasů a možná je škoda, že své favority nepřišlo podpořit více fanoušků. Výzvou pro pořadatele na následující ročník dále zůstává tenisový turnaj v líném tenise dětí, neboť letos byl tento pro malý zájem zrušen. Tenisu nazdar!

Článek: Jiří Klement & Foto: Michal SoučekZpět na fotogalerii
mini mapa
Plánované akce

sobota 13.8.2022 od 8:00 hod
Tenisový turnaj
čtyřhry
kategorie muži a ženy zvlášť
občerstvení zajištěno
tenisový kurt
TJ Sokol
plakát zde >>>

sobota 27.8.2022 od 20:30 hod
Letní kino
Deníček moderního fotra
občerstvení zajištěno
Obec Libňatov


--- Vložení akce ---
--- Archiv ---
Fotogalerie

náhledové foto
Rekonstrukce kulturního domu

náhledové foto
Oslavy 130 let SDH Libňatov

náhledové foto
Slavnostní vítání občánků

Všechny galerie
Pro zasílání novinek
nás kontaktujte emailem
zrušit zasílání

©MS & design: LS    
Cookies na těchto stránkách slouží pouze k zajištění jejich správné funkce, neukládají žádná data pro další zpracování.